Home » Featured, O power plate

Zasada działania Power Plate

Submitted by admin on wtorek, 12 Lipiec 2011
Zasada działania Power Plate

Power Plate wywołuje naturalne skurcze mięśni. Ciało człowieka reaguje kilkoma naturalnymi odruchami bezwarunkowymi tzw. skurczami mięśni. Power-Plate wywołuje 25-50 skurczów na minutę.

Specjalna platforma wibrująca rozciąga mięśnie, wywołując w ten sposób skurcze wibracyjne.

Power-Plate uaktywnia 95 do 97% włókien mięśniowych. Oprócz tego, że Twoje mięśnie w szybkim tempie podlegają odruchom skurczowym, ilość włókien mięśniowych każdego mięśnia zaangażowanego do ćwiczeń znacznie przekracza ilość tkanki mięśniowej w zwykłym treningu. W przypadku większości ludzi jedynie 40% włókien mięśniowych pracuje w trakcie konwencjonalnego treningu. Oznacza to możliwość stymulacji mięśni, których ćwiczenie jest zazwyczaj bardzo trudne.

Jak te skurcze powodują, że mięśnie są silniejsze, a Ty jesteś zdrowszy? Od dawna ludzie starali się zwiększyć swoją siłę i poprawić zdrowie poprzez trening siłowy. Zwiększenie ciężaru mięśni powoduje wzrost ich siły. Taka metoda stosowana była już przez starożytnych Greków i nadal jest rozpowszechniona. Jednakże Power Plate zmienia koncepcję i nie opiera się na długich oraz męczących ćwiczeniach.

Magiczna_moc2

Zasada, na której opiera się funkcjonowanie urządzenia Power Plate to zasada ruchu zdefiniowana przez Sir Isaaca Newtona: siła oddziaływania przedmiotu jest równa iloczynowi jego masy i przyspieszenia, czyli f = m x a. Jak z tego wynika, można zwiększyć faktyczną siłę (stabilność, siłę lub moc) przez zwiększenie masy lub przez zwiększenie przyspieszenia ciała. W wielu formach treningu i ćwiczeń sprawnościowych stosuje się masę, jak to ma miejsce w metodach opartych na urządzeniach siłowych, ciężarkach itp. Zamiast tego w urządzeniu Power Plate wykorzystuje się drugi człon powyższego równania, przykładając przyspieszenie do ciała przy pozostawieniu masy, tzn. ciężaru Twojego ciała bez zmiany.

Stanowi to prawdziwy przełom w treningu i ćwiczeniach sprawnościowych, gdyż teraz można optymalnie „obciążyć” ludzki szkielet, jednocześnie minimalizując czynniki takie, jak uderzenie, duże obciążenie, czy nacisk. Grawitacja jest siłą wywierającą obciążenie na ludzkie ciało w każdej sekundzie i każdego dnia przy każdym ruchu jaki wykonujemy. Poprzez wibrotrening na urządzeniu Power Plate ciało odczuwa tak, jakby „ważyło” więcej każdorazowo, gdy siły przyspieszenia wzrastają.